ТЕМА: КОНСТРУЮВАННЯ НАЙПРОСТІШИХ МОДЕЛЕЙ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ

Тема: «Військова техніка» 

(20 годин)

Бесіда: «Творення збройних сил України. Види та роди військ»

           Україна, проголосивши 24 серпня 1991 р. свою Незалежність, прагне жити в мирі та дружбі з усіма державами світу. Однак нині не виключена можливість виникнення воєнних конфліктів, що загрожуватимуть суверенітету нашої країни.
            6 грудня 1991 р. Верховна Рада прийняла постанову про створення Збройних Сил. 19 жовтня 1993 р. Верховна Рада постановила вважати 6 грудня святом - Днем Збройних Сил України.
Збройні Сили України організовуються і функціонують на основі Воєнної доктрини України, затвердженої Верховною Радою, і Законів України "Про Збройні Сили України" та "Про оборону України".
          Воєнна доктрина - це прийнята державою система поглядів і положень про її військову безпеку, про будівництво Збройних Сил, їх існування та використання. Воєнна доктрина України має оборонний, миролюбний, а не агресивний характер.
Воєнна доктрина проголошує, що Україна ніколи першою не розпочне бойових дій проти іншої держави, якщо сама не стане об'єктом її агресії. Відмова від використання першою своїх Збройних Сил зовсім не означає, що Україна має завжди дотримуватися пасивної стратегічної оборони.
           Воєнна доктрина України передбачає спільні дії у воєнний час Збройних Сил із Прикордонними військами, Національною гвардією, Службою безпеки, Внутрішніми військами, силами Цивільної оборони.
           Кожний вид Збройних Сил України має свої роди військ, що характеризуються певним призначенням, бойовими можливостями, військовою технікою, зброєю, кадровим складом тощо.
Сухопутні війська
(війська наземної оборони)
1.Сухопутні війська (СВ) - вид Збройних Сил, призначений для ведення бойових дій переважно на суходолі, найчисленніший і найрізноманітніший щодо озброєння та способів бойових дій.
            Сухопутні війська мають три oneративні командування - Південне, Західне і Північне; крім того, 5 армійських корпусів, 11 танкових та механізованих дивізій, 7 окремих механізованих бригад, 2 артилерійські дивізії, близько 40 бригад різних родів військ і служб, а також частини тилового і технічного забезпечення.
До складу Сухопутних військ входять такі роди військ:
·       ракетні війська і артилерія;
·       механізовані, танкові та аеромобільні війська;
·       армійська авіація.
2. Ракетні війська і артилерія Збройних Сил України продовжують славні бойові традиції 600-річної історії артилерії. До їх складу входять: з'єднання оперативно-тактичних і тактичних ракет; з'єднання і частини гарматної, гаубичної реактивної і протитанкової артилерії; підрозділи мінометів і протитанкових ракет; частини артилерійської розвідки.
            Сучасна артилерія маневрена, має велику дальність і точність стрільби, могутні бойові заряди. Артилерійські, мінометні частини і підрозділи оснащені досконалими гарматами і реактивними установками.
Поряд з протитанковою ствольною артилерією на озброєнні перебувають високоточні протитанкові керовані ракети, які можуть уражати танки противника на великих відстанях.
 Ракетні війська і артилерія на сьогоднішній день є одним з основних засобів вогневих вражень противника. Артилерія була, є і буде "богом війни".
3. Механізовані війська споряджено сучасними засобами пересування, найновішими зразками зброї. Особовий склад механізованих частин може вести тривалий прохід вперед,, наступати швидкими темпами, переслідувати противника до повного його розгрому, надійно утримувати рубежі оборони.
На озброєнні танкових військ перебувають сучасні танки з потужною бронею і першокласним високоточним озброєнням і бойові машини, що вирізняються високою швидкістю, маневреністю, ефективністю озброєння. Вони мають великий запас ходу, можуть долати будь-які перешкоди. Танки пристосовані до дій в умовах застосування противником ядерної зброї. Сьогодні танкові війська є основною ударною силою Сухопутних військ. 

4. Аеромобільні війська (в минулому ПДВ - повітрянодесантні війська) є складовою частиною Сухопутних військ Збройних Сил України, їх з'єднання, частини і підрозділи покликані виконувати завдання в тилу противника (повітряними десантами різного складу і призначення).
На озброєнні, аеромобільних військ перебувають десантні машини, самохідні артилерійські установки, бронетранспортери, протитанкові і зенітні засоби, ефективне автоматичне озброєння. У взаємодії з частинами інших видів і родів військ і самостійно аеромобільні війська можуть вирішувати різні бойові завдання на фронті і в тилу ворога.
5. Армійська авіація ввійшла до складу Сухопутних військ України, як їх рід, з 1 липня 1994 р. і за відносно короткий час свого існування перетворилась із допоміжного в один із основних і перспективних засобів збройної боротьби.
Армійська авіація є універсальним і найбільш маневреним родом Сухопутних військ, призначеним для виконання широкого кола завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою (операції) за будь-якої погоди і будь-якого часу доби.
           На сучасному етапі розвитку засобів збройної боротьби найбільш характерними завданнями для армійської авіації - для екіпажів бойових вертольотів (типу Мі-24)  - будуть:
·       знищення об'єктів противника на передньому краї і в тактичній глибині під час авіаційної підтримки загальновійськових частин (з'єднань). При цьому питання боротьби з броньованими цілями та протитанковими засобами противника є одним з головних;
·       знищення вертольотів противника в повітрі і на майданчиках їх базування, блокування та знищення аеромобільних підрозділів противника в місцях їх висадки, а також виконання інших притаманних їм завдань.








Танк из бумаги своми руками:
Автомат Ак 47 из картона:

Завдання для самостійного опрацювання
1. Визначте, які військові з'єднання входять до сухопутних сил України. Знайдіть в Інтернеті картинки з зображенням військової техніки.

2. Оберіть модель танку та виконайте її з паперу або картону за покроковим майстер-класом, який надається в матеріалах до теми.

Комментариев нет:

Отправить комментарий