Тема: Початкові графічні знання та навички.
Елементарні технічні та технологічні поняття.
Тема: Початкові графічні знання та навички.
Рік навчання – перший
Кількість годин на тему – 30
Основні теоретичні поняття:
1. Геометрія — це наука, яка вивчає властивості геометричних фігур. Прикладами геометричних фігур є трикутник, квадрат, коло. Pозділ геометрії, в якому вивчаються властивості фігур на площині, називається планіметрією.
2. Точка і пряма є основними геометричними фігурами на площині. Точка не мас розмірів. Уявлення про точку дає слід кінчика олівця на папері.
3. Уявлення про пряму дає натягнута нитка. Пряма нескінченна.
4. Частина прямої, обмежена двома точками, називається відрізком. Точки, які обмежують відрізок, називають його кінцями.
5. Геометричною фігурою називається будь-яке утворення з точок. Геометричні фігури називаються рівними, якщо вони збігаються при накладанні одна на одну.
6. Трикутник – це геометрична фігура, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій і трьох відрізків, які послідовно з’єднують ці точки.
Елементи трикутника: вершини (точки А,В,С), сторони ( відрізки АВ, ВС, АС),А,В,С – кути трикутника. За величиною кутів трикутники можна поділити на гострокутні тупокутні, прямокутні
Трикутник – це многокутник з найменшою кількістю сторін – 3, сторін – 3, кутів - 3
7. Багатокутники – фігури, у яких сторін та кутів більше, чим 3: чотирикутник,п`ятикутник, шестикутник тощо.
8. Квадрат – це прямокутник , у якого всі сторони рівні.
Квадрат можна було б визначити і так: квадрат – це чотирикутник, у якого кути прямі і сторони рівні.
9. Коло – геометрична фігура, яку складає множина точок, розташованих на однаковій відстані від обраного центру.
10. Круг – геометрична частина, обмежена колом та частиною площі в ньому.
Основні креслярські інструменти та їх застосування
1. Олівець, лінійка, гумка.
2. Циркуль, трикутник.
3. Спеціальні креслярські програми Інтернету (наприклад, програма «Компас»).
Креслярські інструменти використовуються для створення креслень деталей макетів різної техніки, конструювання об`ємних геометричних тіл, створенні розгорток, виготовлення шаблонів та трафаретів.
1. Шаблон – спеціально підготоване універсальне креслення окремої деталі конструкції, що може вкористовуватись декілька разів в процесі конструювання виробу.
2. Трафарет – стилізоване зображення малюнку, що використовується для нанесення на поверхню виробу для його декоративного оздоблення (торгівельні марки, декоративні елементи, стлізовані зображення квітів, тварин, птахів, орнаментів, знаки та надписи тощо)
3. Контур – абрис предмету, лінія, що окреслює форму.
4.Силует - однокольорове контурне зображення чогось, намальоване на одно кольоровому фоні або вирізане з будь-якого матеріалу.
Розгортки геометричні
Розгортка – зображення на площині пласкої фігури, яка при складанні (склеюванні) перетворюється на об`ємну конструкцію. За допомогою розгорток можна створювати об`ємні моделі геометричних тіл (конус, призма, куб, піраміда тощо), елементи технічних моделей (корпуси, кабіни, кузова, колеса тощо), моделі архітектурних споруд тощо.
Для розвитку творчої уяви часто використовується геометричний конструктор. Приклад такого конструктора наводимо в презентації.
Дети любят конструировать – ведь это очень увлекательный процесс, который тренирует мелкую моторику рук, а также развивает воображение, координацию движений, усидчивость. Подобно архитектору, ребенок сможет воплотить любой творческий проект.
На сегодняшний день купить качественный конструктор для детей можно купить без особых трудностей, в ассортименте детских магазинов представлено великое множество вариантов: деревянные, пластиковые, магнитные, металлические.
В этой статье мы расскажем, как сделать геометрический конструктор из картона. Соединяя части в единое целое, малыш развивает пространственное мышление, учится логически мыслить, знакомится с геометрическими фигурами.
Для изготовления понадобится:
- гофрокартон
- канцелярский нож
- цветная бумага или краски (на выбор)
- клей (по надобности)
Процесс изготовления:
1. Вырежьте из цветной бумаги различные геометрические фигуры. Наклейте цветные фигуры на соответствующие фигурки из картона с каждой стороны. Дайте высохнуть.
2. Или вырежьте фигуры из картона и раскрасьте готовые детали красками. Не забудьте покрасить торцы, так результат будет более аккуратным и законченным.
3. Прорези на всех деталях должны располагаться на одинаковом расстоянии от краев, иначе детали не будут подходить друг другу. Их ширина должна составить 1 мм. Удобно делать прорези канцелярским ножом.
4. Чем больше будет деталей и цветов, тем затейливее получится итоговый результат и тем интереснее будет вашему малышу.
5. Перед игрой поговорите с ребенком о формах и цветах. Покажите варианты конструирования, но позвольте малышу самостоятельно экспериментировать и строить конструкции. Возможности безграничны!
Симметричное вырезание из бумаги:
Цикл уроков «Если хочешь стать художником»:
Осевая симметрия:
Завдання для самостійного опрацювання за темою:
1. Створіть самостійно елементи геометричного конструктора з пласких геометричних фігур: квадрата, трикутника, кола, ромба тощо і зробіть з них площинну симетричну композицію за задумом.
2. За наданими теоретичними матеріалами зробіть розгортку кубу з паперу за допомогою креслярських інструментів склейте її. Спробуйте розфарбувати кожну сторону кубу в різні кольори. Питання: чи заважають різні кольори сприймати куб цілісною моделлю?
3. Знайдіть довкола себе предмети, які мають ось симетрії. Поясніть чому вони симетричні.
Комментариев нет:
Отправить комментарий